Sort by

Mattress Man has logged 120 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Palm Trees and Power Lines

Palm Trees and Power Lines

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ashes

Ashes

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
That Cold Day in the Park

That Cold Day in the Park

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Woman on the Beach

The Woman on the Beach

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mighty Joe Young

Mighty Joe Young

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Friends & Neighbors

Your Friends & Neighbors

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bank Job

The Bank Job

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Results

Results

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
Read the review Edit this entry  
22
His Wedding Night

His Wedding Night

1917
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Boat

The Boat

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doom

Doom

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
Call Your Father

Call Your Father

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Vagrant

The Vagrant

1992
×
Read the review Edit this entry  
21
The Final Terror

The Final Terror

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Decker: Unclassified

Decker: Unclassified

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Got the Hook-Up

I Got the Hook-Up

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Chain Reaction

Chain Reaction

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Interview

The Interview

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
Read the review Edit this entry  
20
A Wedding Suit

A Wedding Suit

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
Nomads

Nomads

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

1995
×
Read the review Edit this entry  
19
Terrifier

Terrifier

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
The Day After

The Day After

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry