• Wonder Woman 1984

  • Christmas with the Darlings

  • On the 12th Date of Christmas

  • One Royal Holiday

  • The Queen's Gambit

  • Sam Jay: 3 in the Morning

    ★★

  • The Secret Ingredient

  • Christmas at Dollywood

  • Christmas at the Plaza

  • Christmas Under the Stars

  • Lady and the Tramp

  • The Devil Next Door

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • The Irishman

  • Saint Maud

  • Knives Out

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • The Highwaymen

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • Knock Down the House

  • Fyre

  • Entertaining Christmas

  • Christmas in Evergreen: Letters to Santa

  • Bird Box

  • Christmas in Love

  • Where Hands Touch

  • Halloween

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Sharp Objects

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • The Rachel Divide

  • Hereditary

  • Black Mirror: USS Callister

  • Coco

  • Demi Lovato: Simply Complicated

  • Alien Contact: Outer Space

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

  • What Happened to Monday

  • The Christmas Cure

    ★★½

  • Dunkirk

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Sarah Silverman: A Speck of Dust

  • The Beguiled

  • Baywatch

  • Unacknowledged

    ★★★★

  • After Porn Ends 2

  • Smurfs: The Lost Village

  • Get Out

  • Gook

    ★★★★

  • My Christmas Love

  • Love You Like Christmas

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Life in the Blue

  • Moana

  • I'm Not Ashamed

  • The Case of: JonBenét Ramsey

  • The Magnificent Seven

    ★★½

  • Deepwater Horizon

  • Sing

  • Jackie

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Moonlight