• Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Opening 12 Minutes 10 Seconds 10 Frames

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Wonder Egg Priority

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Pokémon: Twilight Wings

    ★★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★

  • Steven Universe Future

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • NiNoKuni

  • Hair Love

    ★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★

  • Vinland Saga

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Children of the Sea

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Carole & Tuesday

    ★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Zoku Owarimonogatari

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • House of Hummingbird

    ★★★★