doubletaps has logged 206 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
White House Down

White House Down

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Salt

Salt

2010
×
★★
Edit this entry  
24
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Edit this entry  
14
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Generation Kill

Generation Kill

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Edit this entry  
21
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
Read the review Edit this entry  
17
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Alone

Alone

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

1973
×
★★★
Edit this entry  
09
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Patton

Patton

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
13
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Clueless

Clueless

1995
×
★★
Edit this entry  
04
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry