• The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • House of Gucci

  • Red Notice

    ★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Alone

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • Unhinged

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Hillary

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Model Citizen

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Midway

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Shaft

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Three Kingdoms - OverSimplified

  • Shazam!

    ★★★½