Sort by

Ekin has logged 43 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
La Haine

La Haine

1995
×
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
05
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
Edit this entry  
29
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
L.I.E.

L.I.E.

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
Gia

Gia

1998
×
Edit this entry  
29
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Criminals

The Criminals

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
Edit this entry  
19
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
Edit this entry  
23
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Leonora Carrington: The Lost Surrealist

Leonora Carrington: The Lost Surrealist

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Welcome to the Rileys

Welcome to the Rileys

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★½
Edit this entry  
09
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
06
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bully

Bully

2001
×
★★
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry