Ekin has logged 65 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
Edit this entry  
16
Torment

Torment

1994
×
Edit this entry  
12
Journey from Greece

Journey from Greece

2017
×
Edit this entry  
08
Undine

Undine

2020
×
Edit this entry  
06
The Girl with the Red Scarf

The Girl with the Red Scarf

1978
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Edit this entry  
28
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Edit this entry  
27
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
Edit this entry  
10
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Edit this entry  
15
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Brand New Testament

The Brand New Testament

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
Edit this entry  
27
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Saw VI

Saw VI

2009
×
Edit this entry  
19
Countdown

Countdown

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Butcher Boy

Butcher Boy

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Border

Border

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Pure

Pure

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
Edit this entry  
25
Nancy

Nancy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
An Affair

An Affair

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
An Affair

An Affair

2018
×
Read prior review Edit this entry  
22
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Japón

Japón

2002
×
Edit this entry  
18
Maxhumain

Maxhumain

1998
×
Edit this entry  
18
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Normal People

Normal People

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry