Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Bottoms

Bottoms

2023
×
Edit this entry  
10
Mermaid

Mermaid

2007
×
Edit this entry  
09
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
Edit this entry  
07
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
Edit this entry  
29
Brick

Brick

2005
×
Edit this entry  
29
Beginners

Beginners

2010
×
Edit this entry  
11
Destiny

Destiny

2006
×
Edit this entry  
04
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Scream

Scream

2022
×
Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
16
Closer

Closer

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Kedi

Kedi

2016
×
Edit this entry  
12
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
Edit this entry  
08
The Whale

The Whale

2022
×
Edit this entry  
25
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
Edit this entry  
26
Aftersun

Aftersun

2022
×
Edit this entry  
21
The Tenant

The Tenant

1976
×
Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
La Haine

La Haine

1995
×
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
05
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
Edit this entry  
29
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
L.I.E.

L.I.E.

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
Gia

Gia

1998
×
Edit this entry  
29
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Criminals

The Criminals

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
Edit this entry  
19
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Edit this entry