Sort by
  • The Menu

    ★★★½

  • The Whale

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

  • Sick of Myself

    ★★★½

  • Aftersun

  • X

    ★★★½

  • Scream

  • Don't Look Up

  • Happening

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Behind Her Eyes

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Criminals

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Ethos

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • How to Be at Home

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Summerland

  • #Alive

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★½

  • Undine

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Countdown

    ★★½

  • Looking for Alaska

  • Tall Girl

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Daddy

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Swallow

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Five Feet Apart

  • Pain and Glory

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • System Crasher

    ★★★★½

  • Butcher Boy

  • The Souvenir

    ★★★

  • Monos

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • An Affair

  • A Faithful Man

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★