• The Northman

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Mulan

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • 3 from Hell

    ½

  • Undone

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Verotika

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

    ★★★★

  • The Dirt

  • Pet Sematary

    ★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Little Monsters

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Robin Hood

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • The Predator

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★