Sort by

Wyatt has logged 23 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Half the Picture

Half the Picture

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry