Sort by

Wyatt has logged 26 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Pilgrim

The Pilgrim

1923
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pay Day

Pay Day

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pi

Pi

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The After Party

The After Party

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry