Sort by

Wyatt has logged 355 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Abacus: Small Enough to Jail

Abacus: Small Enough to Jail

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Panic: The Untold Story of the 2008 Financial Crisis

Panic: The Untold Story of the 2008 Financial Crisis

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Witness

Witness

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rat Race

Rat Race

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry