Dorsey has logged 17 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Party Hard, Die Young

Party Hard, Die Young

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry