Sort by

Dorsey has logged 111 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
9

9

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Microwave Massacre

Microwave Massacre

1979
×
Read the review Edit this entry  
27
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The House at the End of Time

The House at the End of Time

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
Them

Them

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It

It

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry