dorithomas has logged 31 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Donovan's Reef

Donovan's Reef

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Day of Wrath

Day of Wrath

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Through the Night

Through the Night

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Reason I Jump

The Reason I Jump

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Down and Out in America

Down and Out in America

1986
×
Read the review Edit this entry  
18
Portraits and Dreams

Portraits and Dreams

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Women in Blue

Women in Blue

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Nationtime

Nationtime

1972
×
Edit this entry  
14
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Edit this entry  
04
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry