dorithomas has logged 362 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Underneath

The Underneath

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tightrope

Tightrope

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dead

The Dead

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Read the review Edit this entry  
23
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
21
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unhinged

Unhinged

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry