• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Rise Again: Tulsa and the Red Summer

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Delphine’s Prayers

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Searchers

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Hopper/Welles

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★½

  • Portraits and Dreams

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Capone

    ★½

  • Through the Night

  • Women in Blue

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Siberia

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Minari

    ★★★½

  • Whirlybird

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • The Reason I Jump

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Anne at 13,000 Ft.

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★½

  • Faces

  • First Cow

    ★★★★★