Sort by

dori has logged 32 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
27
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
½
Read the review Edit this entry