Sort by

dori has logged 272 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Speed

Speed

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
6 Years

6 Years

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Beginners

Beginners

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Dude

Dude

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Black Is King

Black Is King

2020
×
Edit this entry  
27
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A California Christmas: City Lights

A California Christmas: City Lights

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 5 Seconds of Summer Show

The 5 Seconds of Summer Show

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★
Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★
Read the review Edit this entry