Sort by
  • Dumb Money

    ★★★

  • Choose Love

    ½

  • Puppy Love

    ★★½

  • Strays

    ½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Prom Pact

    ★★★½

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Joy Ride

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★

  • Reality

    ★★½

  • Your Place or Mine

    ★½

  • The Right to Read

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Dog Gone

  • A Prince in Paradise

  • Shotgun Wedding

    ½

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★½

  • Arctic Monkeys at Corona Capital 2022

    ★★★★★

  • Christmas with You

    ★★½

  • Disenchanted

    ★★

  • Falling for Christmas

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Selena Gomez: My Mind & Me

  • Arctic Monkeys Live at Kings Theatre

    ★★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Rosaline

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • Wildflower

    ★★½

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • Love in the Villa

    ½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Arctic Monkeys - Reading & Leeds Festival 2022

    ★★★★★

  • Arctic Monkeys live at Lowlands 2022

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Look Both Ways

    ★★★

  • Groot Takes a Bath

  • Groot's Pursuit

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • Wedding Season

    ★★½

  • Not Okay

    ★★

  • Purple Hearts

    ½

  • Honor Society

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Magnum Opus

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Thor: Love and Thunder

  • The Sea Beast

    ★★