Sort by

doppelgangerdev has logged 87 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dangerous Seductress

Dangerous Seductress

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Skyman

Skyman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dashcam

Dashcam

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lair

The Lair

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Dark

In the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blade of the 47 Ronin

Blade of the 47 Ronin

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night Flier

The Night Flier

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
R-Point

R-Point

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Exists

Exists

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moloch

Moloch

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Dog

Black Dog

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thunder Run

Thunder Run

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Loft

Loft

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prison

Prison

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Abominable

Abominable

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Appointment

The Appointment

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Retribution

Retribution

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Piggy

Piggy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Primal Rage

Primal Rage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Deadly Silver Spear

The Deadly Silver Spear

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cold Ground

Cold Ground

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Accident Man: Hitman's Holiday

Accident Man: Hitman's Holiday

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Apaches

Apaches

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Party

Halloween Party

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cry Baby Lane

Cry Baby Lane

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Séance

Séance

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry