Sort by

doppelgangerdev has logged 68 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death and the Maiden

Death and the Maiden

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Long Ride from Hell

A Long Ride from Hell

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Samurai III: Duel at Ganryu Island

Samurai III: Duel at Ganryu Island

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

Samurai II: Duel at Ichijoji Temple

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Henri-Georges Clouzot's Inferno

Henri-Georges Clouzot's Inferno

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Max Payne

Max Payne

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★
Read the review Edit this entry