Sort by

doppelgangerdev has logged 91 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
On Company Business

On Company Business

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gladio

Gladio

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midway

Midway

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Idlewild

Idlewild

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wanted: Dead or Alive

Wanted: Dead or Alive

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dagon

Dagon

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sleepless Night

Sleepless Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
W.

W.

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Man-Thing

Man-Thing

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
Bangkok Dangerous

Bangkok Dangerous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Furie

Furie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rapid Fire

Rapid Fire

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Life and Times of Judge Roy Bean

The Life and Times of Judge Roy Bean

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Salvador

Salvador

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Grand Prix

Grand Prix

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doppelganger

Doppelganger

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Castle of Sand

The Castle of Sand

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sunchaser

The Sunchaser

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Desperate Hours

Desperate Hours

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
52 Pick-Up

52 Pick-Up

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shakedown

Shakedown

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Color of Night

Color of Night

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cat Chaser

Cat Chaser

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
92 in the Shade

92 in the Shade

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gothic

Gothic

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Baron of Arizona

The Baron of Arizona

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Children Shouldn't Play with Dead Things

Children Shouldn't Play with Dead Things

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
The Box

The Box

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry