Sort by

g ♡ has logged 29 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bratz the Video: Starrin' & Stylin'

Bratz the Video: Starrin' & Stylin'

2004
×
★★
Edit this entry  
26
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★
Edit this entry  
25
Mei and the Kittenbus

Mei and the Kittenbus

2002
×
Edit this entry  
24
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Clifford

Clifford

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Naomi Osaka

Naomi Osaka

2021
×
Edit this entry  
19
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaks

Freaks

1932
×
Edit this entry  
17
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★½
Edit this entry  
12
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Higher Learning

Higher Learning

1995
×
★★½
Edit this entry  
09
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
Edit this entry  
06
Abduction

Abduction

2011
×
Edit this entry  
05
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Misfits Minneapolis 1997

The Misfits Minneapolis 1997

1997
×
Edit this entry  
02
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★½
Edit this entry