g ♡ has logged 134 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

Jesus Christ Superstar - Live Arena Tour

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Asterix: The Mansions of the Gods

Asterix: The Mansions of the Gods

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Castle

The Castle

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★
Edit this entry  
26
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★
Edit this entry  
24
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League of America

Justice League of America

1997
×
Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★
Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ice Guardians

Ice Guardians

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★½
Edit this entry  
05
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★
Edit this entry  
01
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Edit this entry