Sort by
  • This Place Rules

  • All Quiet on the Western Front

  • The Fabelmans

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

  • TÁR

    ★★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Funny Pages

  • Decision to Leave

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Men

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Icahn: The Restless Billionaire

  • Jackass Forever

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★

  • Lucy and Desi

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • Louis C.K.: Sorry

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • Midnight Mass

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Card Counter

  • Red Rocket

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Boiling Point

  • Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Mare of Easttown

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • TINA

  • Biggie: I Got a Story to Tell

  • Mass

  • The White Tiger

  • Pretend It's a City

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

  • Life After The Navigator

  • An Evening with Tim Heidecker

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • On the Rocks

  • Another Round

    ★★★½

  • Shiva Baby

  • Class Action Park

  • High Score

    ★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • The Swamp

    ★★★

  • The Speed Cubers

  • Fear City: New York vs The Mafia

  • The Rise of the Murdoch Dynasty

  • The King of Staten Island

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★½

  • Normal People

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Save Yourselves!

  • Possessor

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★