• Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Kimi

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • One for the Road

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Time

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Ema

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Atlantics

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★