Sort by

brandon has logged 76 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birth

Birth

2004
×
★★
Edit this entry  
26
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gemini

Gemini

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Acrimony

Acrimony

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★½
Edit this entry  
10
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Edit this entry