• Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Senior Year

    ★★★

  • The Staircase

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • A Farewell to Ozark

  • Crush

    ★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Choose or Die

    ★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★

  • Moonshot

    ★★½

  • Umma

    ★★

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

    ★★★½

  • Tall Girl 2

    ★½

  • Inventing Anna

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Am I Ok?

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Dual

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Master

    ★★★½

  • Call Jane

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • A Castle for Christmas

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★