Donald has logged 713 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kindred

Kindred

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cat People

Cat People

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Best Man

The Best Man

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Autumn Leaves

Autumn Leaves

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Queen Bee

Queen Bee

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harriet Craig

Harriet Craig

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Damned Don't Cry

The Damned Don't Cry

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possessed

Possessed

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Humoresque

Humoresque

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Above Suspicion

Above Suspicion

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Strange Cargo

Strange Cargo

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Women

The Women

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hosts

Hosts

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last of Mrs. Cheyney

The Last of Mrs. Cheyney

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Audrey

Audrey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mannequin

Mannequin

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All I Can Say

All I Can Say

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sadie McKee

Sadie McKee

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Smiling Lieutenant

The Smiling Lieutenant

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Our Modern Maidens

Our Modern Maidens

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry