Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
International House

International House

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
This Is the Night

This Is the Night

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hot Saturday

Hot Saturday

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Million Dollar Legs

Million Dollar Legs

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cheat

The Cheat

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
An American Tragedy

An American Tragedy

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ladies' Man

Ladies' Man

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Intruder

Intruder

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Virtuous Sin

The Virtuous Sin

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Cocoanuts

The Cocoanuts

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil Is Driving

The Devil Is Driving

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Murders in the Zoo

Murders in the Zoo

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mississippi Mermaid

Mississippi Mermaid

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pieces

Pieces

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The World, the Flesh and the Devil

The World, the Flesh and the Devil

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry