• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Horror Noire

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Night of the Animated Dead

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Martyrs Lane

    ★★½

  • The Protégé

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Superhost

    ★★★½

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Demonic

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • False Positive

    ★½

  • Luca

    ★★★½