Sort by

Brandon has logged 33 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pedicab Driver

Pedicab Driver

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Operation Condor

Operation Condor

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Furie

Furie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chocolate

Chocolate

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Retribution

Retribution

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bullet Ballet

Bullet Ballet

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marebito

Marebito

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry