• Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Long Toast

  • Some Southern Waters

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Hello World

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Hair Love

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Night School

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Jim Jefferies: This Is Me Now

  • Skyscraper

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★