Donald has logged 39 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dr. Cyclops

Dr. Cyclops

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Keep

The Keep

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
VFW

VFW

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Boys Next Door

The Boys Next Door

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midway

Midway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last American Virgin

The Last American Virgin

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Body Parts

Body Parts

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
Read the review Edit this entry  
01
The Fan

The Fan

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Miracles

Miracles

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Necronomicon

Necronomicon

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Protector

The Protector

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rituals

Rituals

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Candy Snatchers

The Candy Snatchers

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry