Sort by

Don has logged 71 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2000
×
★★½
Edit this entry  
30
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★
Edit this entry  
18
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★
Edit this entry  
18
Your Christmas Or Mine?

Your Christmas Or Mine?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Two of Us

Two of Us

1987
×
★★½
Edit this entry  
29
Jewel Robbery

Jewel Robbery

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Kid from Spain

The Kid from Spain

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Joel Kim Booster: Psychosexual

Joel Kim Booster: Psychosexual

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Man There Was

A Man There Was

1917
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Joan of Arc

Joan of Arc

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sequin in a Blue Room

Sequin in a Blue Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★★
Edit this entry