Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sandeep Aur Pinky Faraar

Sandeep Aur Pinky Faraar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sardar Ka Grandson

Sardar Ka Grandson

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Panipat

Panipat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ekkees Toppon Ki Salaami

Ekkees Toppon Ki Salaami

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dear Maya

Dear Maya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kaamyaab

Kaamyaab

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Firm

The Firm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mili

Mili

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
License to Wed

License to Wed

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bliss

Bliss

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wedding Year

The Wedding Year

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★
Edit this entry  
08
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★
Edit this entry  
03
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mubarakan

Mubarakan

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry