DominicTheWriter has logged 62 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Banker

The Banker

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Body Cam

Body Cam

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Amulet

Amulet

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Centigrade

Centigrade

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Downhill

Downhill

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inherit the Viper

Inherit the Viper

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Safety

Safety

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Target Number One

Target Number One

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry