Sort by
  • Don't Look Up

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Most Beautiful Day

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★½

  • Spectre

    ★★★½

  • The Intern

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • The Team

    ★★★

  • Two Night Stand

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Need for Speed

    ★★★★½

  • Joy of Fatherhood

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • Suck Me Shakespeer

    ★★★★

  • 2 Guns

    ★★★★½

  • White House Down

    ★★★½

  • The Hangover Part III

    ★★★½

  • The Bling Ring

    ★½

  • Fast & Furious 6

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★½

  • Pain & Gain

  • Olympus Has Fallen

    ★★★½

  • A Good Day to Die Hard

    ★★★★½

  • Parker

    ★★★★

  • Break Up Man

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Jack Reacher

    ★★★½

  • Skyfall

    ★★★★½

  • Flight

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★★½

  • Seven Psychopaths

    ★★

  • The Expendables 2

    ★★★★½

  • Ice Age: Continental Drift

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • Safe

    ★★★★

  • Turkish for Beginners

    ★★★

  • 21 Jump Street

    ★★½

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • This Means War

    ★★★★

  • Safe House

    ★★★

  • One for the Money

    ★★★

  • Man on a Ledge

    ★★★★½

  • Woman in Love

    ★★★½

  • New Year's Eve

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Ghost Protocol

    ★★★★½

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★★½

  • In Time

    ★★★★★

  • The Ides of March

    ★★★★½

  • The Intouchables

    ★★★★½

  • Abduction

    ★★★½

  • Killer Elite

    ★★★★½

  • What a Man

    ★★★½

  • The Change-Up

    ★★½

  • Friends with Benefits

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • Larry Crowne

    ★★½

  • Horrible Bosses

    ★★★★½

  • Drive

  • Blitz

    ★★★½

  • The Hangover Part II

    ★★½

  • Fast Five

    ★★★★

  • Rio

    ★★★

  • Source Code

    ★★★½

  • Limitless

    ★★★★★

  • The Adjustment Bureau

    ★★★½

  • Just Go with It

    ★★★½

  • Kokowääh

    ★★★½