Dominic has logged 51 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Juno

Juno

2007
×
Edit this entry  
30
Above, Beneath and Beyond the Valley: The Making of a Musical-Horror-Sex-Comedy

Above, Beneath and Beyond the Valley: The Making of a Musical-Horror-Sex-Comedy

2006
×
Edit this entry  
30
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
Read the review Edit this entry  
29
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brian Regan: On the Rocks

Brian Regan: On the Rocks

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Adventureland

Adventureland

2009
×
Edit this entry  
26
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★½
Edit this entry  
26
Secretary

Secretary

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
Lovely & Amazing

Lovely & Amazing

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Punk: Attitude

Punk: Attitude

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Soul of a Nation

Soul of a Nation

2021
×
Edit this entry  
23
Liberian Boy

Liberian Boy

2015
×
Edit this entry  
23
The Wild Blue Yonder

The Wild Blue Yonder

2005
×
Edit this entry  
22
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

2020
×
Edit this entry  
21
Hairspray

Hairspray

1988
×
Read the review Edit this entry  
20
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Edit this entry  
20
Goth Fitness

Goth Fitness

2014
×
Edit this entry  
20
Alpha Chow

Alpha Chow

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Making of ‘E.T. The Extraterrestrial’: A Look Back

The Making of ‘E.T. The Extraterrestrial’: A Look Back

1996
×
Edit this entry  
19
The Making of E.T. the Extra-Terrestrial: 20th Anniversary Special

The Making of E.T. the Extra-Terrestrial: 20th Anniversary Special

2002
×
Edit this entry  
18
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
E.T.: A Holiday Reunion

E.T.: A Holiday Reunion

2019
×
Edit this entry  
17
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Gift

The Gift

2010
×
Edit this entry  
17
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★
Edit this entry  
13
I'm Killing It!!!

I'm Killing It!!!

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
QAnon: The Search for Q

QAnon: The Search for Q

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Just Add Water

Just Add Water

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Mahogany Too

Mahogany Too

2018
×
Edit this entry  
06
Mr. Magorium's Wonder Emporium

Mr. Magorium's Wonder Emporium

2007
×
Edit this entry  
05
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Edit this entry  
04
Avenues

Avenues

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★
Edit this entry