Dominic has logged 540 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Pianist

The Pianist

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
wau browz

wau browz

2008
×
Edit this entry  
30
rgb,d-lay

rgb,d-lay

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
sickhands

sickhands

2011
×
Edit this entry  
30
.*` .* ;`*,`., `, ,`.*.*. *.*` .* ;`*,`., `, ,`.*.*. *.*` .* ;`*,`., `, ,`.*.*. *

.*` .* ;`*,`., `, ,`.*.*. *.*` .* ;`*,`., `, ,`.*.*. *.*` .* ;`*,`., `, ,`.*.*. *

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Barbie: Big City, Big Dreams

Barbie: Big City, Big Dreams

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Edit this entry  
28
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Wrong

Wrong

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fog

The Fog

1980
×
Read the review Edit this entry  
23
Xanadu

Xanadu

1980
×
Read the review Edit this entry  
22
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
Edit this entry  
20
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
Edit this entry  
20
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
19
Tracks

Tracks

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
Edit this entry  
17
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fits & Starts

Fits & Starts

×
Edit this entry  
16
Sweet Nothings

Sweet Nothings

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Surface

Surface

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
Edit this entry  
15
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★
Edit this entry  
15
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Faculty

The Faculty

1998
×
Edit this entry  
11
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
Edit this entry  
11
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
09
Body Bags

Body Bags

1993
×
Read the review Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

2009
×
Edit this entry  
07
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
Read the review Edit this entry  
07
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★
Edit this entry  
06
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Butcher's Hill

Butcher's Hill

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Dummy

Dummy

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry