Sort by

DominicDecoco91 has logged 601 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solaris

Solaris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fat City

Fat City

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sounder

Sounder

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Precious

Precious

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Images

Images

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Play It Again, Sam

Play It Again, Sam

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry