Sort by

Dominik has logged 45 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Act of Seeing with One's Own Eyes

The Act of Seeing with One's Own Eyes

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carne

Carne

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
King-Size Canary

King-Size Canary

1947
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Cat That Hated People

The Cat That Hated People

1948
×
★★★★
Edit this entry  
18
Swing Shift Cinderella

Swing Shift Cinderella

1945
×
★★★
Edit this entry  
18
Screwball Squirrel

Screwball Squirrel

1944
×
★★★
Edit this entry  
18
Dumb-Hounded

Dumb-Hounded

1943
×
★★★★
Edit this entry  
18
Red Hot Riding Hood

Red Hot Riding Hood

1943
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★★
Edit this entry  
18
One Froggy Evening

One Froggy Evening

1955
×
★★★★
Edit this entry  
18
Whoa, Be-Gone!

Whoa, Be-Gone!

1958
×
★★★½
Edit this entry  
18
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Bully for Bugs

Bully for Bugs

1953
×
★★★★
Edit this entry  
18
Duck Dodgers in the 24½th Century

Duck Dodgers in the 24½th Century

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
18
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Same Player Shoots Again

Same Player Shoots Again

1968
×
Read the review Edit this entry  
17
Room 666

Room 666

1982
×
Read the review Edit this entry  
17
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Vampire

The Vampire

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Love Life of an Octopus

The Love Life of an Octopus

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Seahorse

The Seahorse

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Octopus

The Octopus

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Private Lessons

Private Lessons

1981
×
Read the review Edit this entry  
12
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Menu Total

Menu Total

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★½
Read the review Edit this entry