• The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • F9

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The F**k-It List

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Minari

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Countdown

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Jexi

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • The Hustle

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • The Last Summer

    ½

  • Tolkien

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½