Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
August Rush

August Rush

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Squared Love

Squared Love

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry