• Malignant

  • Candyman

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★★½

  • Playing with Sharks

    ★★★½

  • Beirut

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Feliz NaviDAD

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Operation Christmas Drop

  • Soul

  • Opera

  • We Are Who We Are

  • Another Round

  • Nomadland

  • David Blaine: Ascension

    ★★★½

  • Antebellum

    ★½

  • Tenet

    ★★

  • A New York Christmas Wedding

    ★★

  • Akira: A Fan Dub

    ★★★★★

  • The Old Guard

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • The Letter Room

    ★★★

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Kapaemahu

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Mulan

  • Devs

  • The Present

    ★★★½

  • Horse Girl

  • Spaceship Earth

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Shirley

  • Zola

    ★★★½

  • Yes-People

    ★★½

  • His House

    ★★★★

  • Genius Loci

    ★★★★

  • 12 Pups of Christmas

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

  • Bombshell

  • The Knight Before Christmas

  • Doctor Sleep

  • White Eye

  • The Irishman

  • Saria

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • Sound of Metal