Sort by
  • Oppenheimer

  • Barbie

  • Meg 2: The Trench

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • Love, Misery, and the Goth Girl

    ½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • The Adventures of Jurassic Pet 2: The Lost Secret

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • The Mean One

  • Avatar: The Way of Water

  • Violent Night

    ★★½

  • The Cult of Humpty Dumpty

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • V/H/S/99

    ★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★

  • Blonde

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

  • The Whale

    ★★★½

  • TÁR

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Untold: The Rise and Fall of AND1

  • Skinamarink

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • Hustle

  • Fire Island

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Dogface: A Trap House Horror

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

  • C.I.Ape

  • Squid Game

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

  • Mad God

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • Pig

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • The Sarah Vaccine

  • Buck Breaking

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Dinosaur World

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • Night of the Kings

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Project Power

    ★½

  • Money Plane

    ★½