Sort by
  • Wonka

    ★★½

  • Foe

    ★★½

  • American Fiction

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • About Dry Grasses

    ★★★½

  • The Sweet East

    ★★★★

  • Fool's Paradise

    ★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Swarm

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Creed III

    ★★★★★

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★

  • Passages

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Kokomo City

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★

  • Babylon

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Close

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★½

  • Joyland

    ★★★★★

  • Burning Days

    ★★★★½

  • Sick of Myself

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

    ★★★★

  • God's Creatures

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★