• 2025: The World Enslaved By A Virus

    ½

  • The Backrooms

    ★★½

  • The House

    ★★★

  • The Chicken from Outer Space

    ★★★½

  • Bobo the Monkey

    ★★★

  • Talk Radio

    ★★★½

  • French Water

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★★½

  • The Goddess

    ★★★★

  • The Boston Strangler

    ★★★½

  • Scream 4

    ★★

  • Louis C.K.: Sorry

    ½

  • Scream 3

    ★★½

  • The Ward

    ★½

  • Truth or Dare

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Ring

    ★★★